Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 (505) 692 40 00

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 09:00/19:00

Cumartesi-Pazar 10:00/20:00

Burun Estetiği yani Rhinoplasti operasyonları kişiler için çok önem arz eden ve profesyonel olarak yapılması gereken operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle 10 yıllık deneyim ve 5000’in üzerinde operasyon deneyimi olan doktorlarımız ile beraber burnunuzu sağlığınızdan ödün vermeden son estetik konseptlere uygun olarak yeniden tasarlayalım.

Burun Estetiği (Rhinoplasti) Genel Tanımı:

Burun estetiği hem estetik görünüş açısından hem de fonksiyonel açıdan çok önemlidir.

Yüzümüzün tam ortasında yer almasında dolayı yüz güzelliğinde ilk dikkat çeken estetik birimi burundur.

İyi görünüşlü bir burun yapısı her zaman yüksek öz güvenle bir aradadır. Bu sebepten dolayı burun estetik ameliyatları her zaman popülerliğini korumuştur.

Burunun estetik güzelliğinin öneminin yanında işlevsel olarak da iyi durumda olması hayatımızı olumlu etkileyen unsurlardandır.

İyi nefes almayan bir burun hayatımızı çok zorlaştırır. Burundaki tıkanıklıklar baş ağrısına, performans düşüklüğüne, genel uyku haline ve kronik yorgunluk durumlarına sebep olur. Gece uykusu yetersiz ve tatminsiz olur, horlama ve ağız kuruluğu şikayetleri vardır. Uzun süreli burun tıkanıkları ve hava açlığı kalp hastalıklarına zemin hazırlar ve bağışıklık sistemimize zararı vardır.

Bu sebeplerden ötürü burun tıkanıklıklarının giderilmesi ve burun hava yollarının daha sağlıklı bir şekilde açık hale getirilmesi çok önemlidir. Burun estetiği ameliyatı ile hem sağlıklı nefes alabilir hem de estetik bir buruna sahip olabilirsiniz.

Burun Estetiği (Rhinoplasti) Grupları:

Burun ameliyatlarını burunun daha önce işlem görüp görmediğine göre gruplara ayırabiliriz. Eğer daha önce hiç ameliyat edilmemiş bir burun için ameliyat yapılması planlanıyorsa bu durum Primer (ilk) Rinoplasti ameliyatı olarak tanımlanır. Eğer daha önce ameliyat olmuş bir burun herhangi bir sebepten dolayı tekrar ameliyat edilecekse bu duruma ise Sekonder (ikincil) Rinoplasti ameliyatı olarak tanımlanır.

Burun Estetiği (Rhinoplasti) Fiyatları

Burun estetiği fiyatları burunun yapısına göre farklılık göstermektedir. Burun ameliyatlarında fiyat belirlenmesi için öncelikli olarak uzman hekimin muayene ederek yapılacak işlemi hasta ile birlikte değerlendirmesi gerekmektedir. Hastaların isteğine göre yapılacak burun estetiği operasyonu farklılık göstermekle birlikte burun yapısı da fiyatları etkilemektedir. Bizim önerimiz direk olarak burun estetiği fiyatından ziyade hekiminiz ile birlikte yapılacak işlemin seçimini önemsemelisiniz.