Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 (505) 692 40 00

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 09:00/19:00

Cumartesi-Pazar 10:00/20:00

Göğüs (Meme) Toparlama ve Dikleştirme

Memeler bazen küçük ama sarkık veya büyük ve sarkık veya sadece sarkık olabilir. Bu noktada göğüs toparlama ve dikleştirme ameliyatı on plana çıkmaktadır. Memenin sarkıklığı durumu cerrahi olarak düzeltilme gerekliliğine göre sınıflandırılır.

Meme başı yukarı bakıyorsa kabaca sarkıklık yoktur. Meme başı düz yere paralel ise hafif derecede ve eğer meme başı yere bakıyorsa ileri derece sarkıklık var diyebiliriz. Bu tabiki kolay anlaşılması için basitleştirilmiş bir sınıflamadır. Meme başının yukarıdan köprücük kemiğinden uzaklığı da önemlidir. Bu mesafenin 19-22 cm arasında olması normal kabul edilir. 22 cm’den fazlaysa artık cerrahi olarak dikleştirme ameliyatı ihtiyacı vardır. Bu nokta da hastanın boyu da önemli bir etkendir.

Genellikle düz bir kesi veya küçük bir ters T iz ile yapılabilir. Basit ve hızlı bir ameliyattır.

Göğüs toparlama ve dikleştirme ameliyatları sonrası iyileşme süreci hızlıdır. Aynı küçültme gibi yapılır ama burada fazla meme dokusu çıkarılmaz, onun yerine meme dokusu dikişler ile şekillendirilerek yukarıya toparlanır.

Bazı durumlarda; özellikle meme dokusu yeteri kadar hacimli değilse toarlama ve dikleştirme ameliyatı sırasında meme silikon protezi de yerleştirmek gerekebilir.

3 gün dinlenme yeterlidir. 2 hafta kadar koruyucu sutyen giyilmesi yeterlidir.

Göğüs (Meme) Toparlama ve Dikleştirme Fiyatları

Göğüs (Meme) Toparlama ve Dikleştirme fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.