Randevu

Randevularınızı iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak veya WhatsApp hattımızdan alabilirsiniz.

İletişim Numaramız

+90 (505) 692 40 00

Uzman ekibimiz sizlerin hizmetinizde.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 09:00/19:00

Cumartesi-Pazar 10:00/20:00

Kulak Estetiği (Otoplasty)

Kulaklarınızı saklamadan özgürce gösterebilmek ve kulaklarınızın sorun olmasından kurtulmak için merkezimizde uzman kadromuzla kepçe kulak operasyonları (Kulak Estetiği-Otoplasty) yapmaktayız.

Otoplasty tanımı başta kepçe kulak olmak üzere bir dizi doğumsal veya sonradan oluşmuş kulak şekil bozukluklarının düzeltimi operasyonlarını içeren bir tanımlamadır.

Sık karşılaşılmasından dolayı burada sadece Kepçe Kulak olarak tanımlanan doğumsal kulak şekil bozukluğunun düzeltimi hakkında kısa bilgiler verilecektir.

Kepçe kulak olarak tanımlayabilmek için bazı ölçümlere ihtiyacımız vardır. Kafa ile kulak sayvanı arasındaki açının çok artmış olması, kulak sayvanının büyüklüğü ve kulak kıvrımlarının düzleşmesi gibi bazı normal kulakta olmayan çeşitli özellikler bulunur. Dolayısıyla düzeltim ameliyatları da bu bozukluklara göre yapılır. Bu saydığımız şekil bozukluklarının kaç tanesinin bir arada bulunduğu Kepçe Kulak bozukluğunun kepçelik derecesini etkiler.

Düzeltme ameliyatları; kulak şekline göre sadece lokal anestezi ile basitçe yapılabileceği gibi tam narkoz ile yapılabilir. İlk günlerde hafif ağrı ve kulaklarda şişlik olabilir. İlk 3 gün pansumanlı ve kapalı kalır. Sonrasında pansuman ve extra herhangi bir şeye ihtiyaç yoktur.

Sanıldığı gibi sonradan tekrar kepçeleşme olmaz.

Eriyen dikişler kullanılır, dikiş alma yoktur.

Kulak Estetiği (Otoplasty) Fiyatları

Kulak Estetiği (Otoplasty) fiyatları yapılacak operasyona göre farklılık göstermekte olup uzman hekimimiz ile yapılacak operasyona karar verildikten sonra fiyat bilgisi tarafınıza bildirilmektedir.